הטיפול המלא

הטיפול המלא הינו תכנית יום לשיקום תעסוקתי הכוללת עשרה חודשים של טיפול פרטני וקבוצתי ממוקד, ייעוץ וליווי השמה וכן התנסות תעסוקתית בשוק העבודה למשך שלושה חודשים. עם סיום עשרת חודשי הטיפול, משתלבים המטופלים בשוק העבודה ו/או בלימודים. אחוזי ההשמה בתכנית גבוהים.

 

בתכנית מתקיימים טיפולים פסיכולוגיים פרטניים וקבוצתיים המעניקים חוויה כוללת של העשרה, לימוד, חשיפה לקבוצת דומים, הגברת מודעות ולמידת דרכי פיצוי והסתגלות למגבלה. רוב הטיפולים הקבוצתיים הינם במתכונת של "מכינה" אקדמאית.

 

מתוך תפיסה שבני המשפחה הינם סוכני שיקום משפיעים ומשמעותיים, ושתמיכתם ושילובם חיונית להצלחת תכנית השיקום, בני המשפחה של המשתקמים מוזמנים למפגשים הייחודים להם. במפגשים אלו הם מתוודעים לבני המשפחה של יתר חברי הקבוצה, לצוות הטיפולי של התכנית ומקבלים הרצאות העשרה בנושא השיקום לאחר פגיעת מוחית.

 

משתקמים המופנים מהמוסד לביטוח לאומי, זכאים להמשך טיפול בגמר המסגרת אשר כולל טיפול נפשי וליווי של יחידת ההשמה  שלנו.

 

 

 

 

 

תכנית טיפול מלא בדגש תעסוקתי למחלימים ממחלת הסרטן

תכנית סולם הינה תכנית שיקום נוירופסיכולוגי בדגש תעסוקתי, המיועדת לאנשים המחלימים ממחלת הסרטן ומדווחים אודות שינוים קוגניטיביים.

התערבות בשיקום פרטני וקבוצתי, תוך התייחסות להיבטים רגשיים, קוגניטיביים, חברתיים, משפחתיים ותעסוקתיים מסייעת לעליה בתפקוד במישורי החיים השונים וכן להשתלבות מחדש בהכשרה מקצועית או בתעסוקה.

תכנית סולם הינה תכנית פורצת דרך הנסמכת על ניסיון של עשרות שנים בשיקום רגשי, קוגניטיבי תעסוקתי. התכנית פתוחה במיוחד לאנשים שהחלימו מסרטן וזקוקים לסיוע בחזרה ללימודים או לעבודה, בעקבות השינויים הקוגניטיביים והרגשיים.

התכנית נמשכת שישה חודשים במתכונות של ארבעה ימים בשבוע וכוללת טיפול פרטני וקבוצתי ממוקד, יעוץ וליווי השמה וכן התנסות תעסוקתית בשוק העבודה למשך שלושה חודשים. 

עם סיום התוכנית, משתלבים המשתתפים בשוק העבודה ו/ או בלימודים וזוכים לתקופה של שנתיים המשך ליווי ומעקב! התוצאה היא חוויה כוללת של העשרה, לימוד, חשיפה לקבוצת הדומים, הגברת מודעות ולמידת דרכי פיצוי, הסתגלות והתמודדות. 

קבוצה של תכנית טיפול מלא סולם לתושבי הצפון תיפתח במרכז גשר גליל באזור התעשייה תפן, ובעתיד ביתר המרכזים

שימו לב כי לזכאים לשיקום תעסוקתי באמצעות המוסד לביטוח לאומי ניתן לבחון זכאות מול אגף השיקום! 

מחלימים ממחלת הסרטן? חשים שינוים בתפקודי החשיבה? מרגישים בלבול, קושי להתרכז, קשיי זיכרון או קשיים בהתמצאות? יש לכם קשיים בארגון ובניהול מטלות?

האם אתם חשים שאתם מדוכדכים, מבולבלים, חרדים מפני העתיד וזקוקים לתמיכה רגשית? האם חל שינוי במצבכם התעסוקתי ואתם נזקקים לסיוע בחזרה לתעסוקה לאחר המחלה?

פנו אלינו עוד היום!

נשמח שתיצרו קשר!

צילומים: סיון סבג | סרטון תדמית: Eyal B